MLG1608B5N6D
TDK Corporation
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 5.6nH 0.5nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 600mA 160mOhm DCR 0603 T/R
Description +
Search Keywords: MLG1608B5N6D
  • Part No:
    MLG1608B5N6D
  • HTS:
  • COO:
    CH
  • Inductance:
    5.6 nH
  • Tolerance:
    0.5 nH
  • Maximum DC Current:
    600 mA
  • Maximum DC Resistance:
    160 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
In Stock: 454
Can Ship immediately Buy all 454 in-stock or the regular minimum order quantity of 4000