MLG1608B4N7S
TDK Corporation
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 4.7nH 0.3nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 600mA 150mOhm DCR 0603 T/R
Description +
Search Keywords: MLG1608B4N7S
  • Part No:
    MLG1608B4N7S
  • Inductance:
    4.7 nH
  • Tolerance:
    0.3 nH
  • Maximum DC Current:
    600 mA
  • Maximum DC Resistance:
    150 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
In Stock: 25
Can Ship immediately Buy all 25 in-stock or the regular minimum order quantity of 4000