MLG1005S47NJT000
MLG1005S47NJT000
TDK Corporation
In Stock: 0
Minimum Order: 10,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
MLG1005S47NJ
TDK Corporation
Inductor High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 250mA 1.2Ohm DCR 0402 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MLG1005S47NJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    MLG1005S47NJ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Inductance:
    47 nH
  • Type:
    High Frequency Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    5 %
  • Technology:
    Multi-Layer
  • Maximum DC Current:
    250 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.2 Ohm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
  • Protection Style:
    UnShielded
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 299
Ships today, if you order in Buy all 299 in-stock or the regular minimum order quantity of 10000