MLF2012A3R3KT000
TDK Corporation
Inductor RF Chip Shielded Multi-Layer 3.3uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 50mA 600mOhm DCR 0805 T/R
Description +
Search Keywords: MLF2012A3R3KT000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    MLF2012A3R3KT000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    2000
  • Inductance:
    3.3 uH
  • Type:
    RF Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Multi-Layer
  • Maximum DC Current:
    50 mA
  • Maximum DC Resistance:
    600 mOhm
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C