CLF6045T-470M-D
TDK Corporation
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A 156mOhm DCR Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CLF6045T470MD
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    CLF6045T-470M-D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Inductance:
    47 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.3(Typ) A
  • Maximum DC Resistance:
    156 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 150 °C