CGA3E2X7R2A153K080AA
TDK Corporation
Multilayer Ceramic Chip Capacitor - 15000pF ±10% - 100V - X7R - 0603 - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CGA3E2X7R2A153K080AA
  • Part No:
    CGA3E2X7R2A153K080AA
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    0.015 uF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Tolerance:
    10 %