CGA3E2X7R1H683K080AA
TDK Corporation
Multilayer Ceramic Chip Capacitor - 68000pF ±10% - 50V - X7R - 0603 - Tape&Reel
Description +
Search Keywords: CGA3E2X7R1H683K080AA
  • Part No:
    CGA3E2X7R1H683K080AA
  • Capacitance Value:
    0.068 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    10 %