CGA3E2C0G1H220J080AA
TDK Corporation
Multilayer Ceramic Chip Capacitor - 22pF ±5% - 50V - C0G - 0603 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CGA3E2C0G1H220J080AA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    CGA3E2C0G1H220J080AA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
    4000
  • Capacitance Value:
    22 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    0603
  • Tolerance:
    5 %