CGA2B2C0G1H010C050BA
TDK Corporation
Multilayer Ceramic Chip Capacitor - 1pF ±0.25pF - 50V - C0G - 0402 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CGA2B2C0G1H010C050BA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    CGA2B2C0G1H010C050BA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Capacitance Value:
    1 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    0402
  • Tolerance:
    0.25 pF