CD85-E2GA102MYNS
TDK Corporation
Cap Ceramic Suppression X1/Y1 0.001uF 250VAC E 20% (8.5 X 7mm) Radial 10mm 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: CD85E2GA102MYNS
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    CD85-E2GA102MYNS
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    0.001 uF
  • Voltage:
    250 VAC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    20 %