C4532C0G2A104J320KA
C4532C0G2A104J320KA
TDK Corporation
In Stock: 2
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
C4532C0G2A104J
TDK Corporation
Cap Ceramic 0.1uF 100V C0G 5% Pad SMD 1812 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C4532C0G2A104J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    C4532C0G2A104J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    0.1 uF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    1812
  • Tolerance:
    5 %