C3216C0G2J152J115AA
TDK Corporation
Cap Ceramic 0.0015uF 630V C0G 5% Pad SMD 1206 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C3216C0G2J152J115AA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    C3216C0G2J152J115AA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    0.0015 uF
  • Voltage:
    630 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    5 %