C3216C0G2A103J115AA
C3216C0G2A103J115AA
TDK Corporation
In Stock: 0
Minimum Order: 2,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
C3216C0G2A103J
TDK Corporation
Cap Ceramic 0.01uF 100V C0G 5% Pad SMD 1206 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C3216C0G2A103J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    C3216C0G2A103J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    1206
  • Tolerance:
    5 %
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 10
Ships today, if you order in Buy all 10 in-stock or the regular minimum order quantity of 240