C2012X7R2E102K085AA
TDK Corporation
Cap Ceramic 0.001uF 250V X7R 10% SMD 0805 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C2012X7R2E102K085AA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    C2012X7R2E102K085AA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    4000
  • Capacitance Value:
    0.001 uF
  • Voltage:
    250 VDC
  • Package/Case:
    0805
  • Tolerance:
    10 %