C2012X7R1E475K125AB
C2012X7R1E475K125AB
TDK Corporation
In Stock: 2,000
Minimum Order: 2,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
C2012X7R1E475K
TDK Corporation
Cap Ceramic 4.7uF 25V X7R 10% Pad SMD 0805 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories
Description +
Search Keywords: C2012X7R1E475K
  • Part No:
    C2012X7R1E475K
    CN
    1
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Voltage:
    25 VDC
  • Tolerance:
    10 %