C2012X7R1E474K125AA
TDK Corporation
Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% SMD 0805 125°C
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C2012X7R1E474K125AA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    C2012X7R1E474K125AA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    2000
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Voltage:
    16 VDC
  • Package/Case:
    0805
  • Tolerance:
    10 %