C2012X5R1A475K/10
C2012X5R1A475K/10
TDK Corporation
In Stock: 0
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
Older Equivalent
C2012X5R1A475K/1.25
C2012X5R1A475K/1.25
TDK Corporation
In Stock: 0
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
C2012X5R1A475K
Cap Ceramic 4.7uF 10V X5R 10% Pad SMD 0805 85°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: C2012X5R1A475K
  • Part No:
    C2012X5R1A475K
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Voltage:
    10 VDC
  • Tolerance:
    10 %
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 1
Ships today, if you order in Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 2000