C2012C0G1H472J/0.85
C2012C0G1H472J/0.85
TDK Corporation
In Stock: 0
Minimum Order: 1
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
C2012C0G1H472J
TDK Corporation
Cap Ceramic 0.0047uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
Description +
Search Keywords: C2012C0G1H472J
  • Part No:
    C2012C0G1H472J
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    0.0047 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    5 %