C2012C0G1H152J060AA
TDK Corporation
Cap Ceramic 0.0015uF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C2012C0G1H152J060AA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    C2012C0G1H152J060AA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    4000
  • Capacitance Value:
    0.0015 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    0805
  • Tolerance:
    5 %