C1608X7R2A223K080AA
C1608X7R2A223K080AA
TDK Corporation
In Stock: 0
Minimum Order: 4,000
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
C1608X7R2A223K
TDK Corporation
Cap Ceramic 0.022uF 100V X7R 10% SMD 0603 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C1608X7R2A223K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    C1608X7R2A223K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    4000
  • Capacitance Value:
    0.022 uF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    0603
  • Tolerance:
    10 %