C1608C0G1H681J080AA
TDK Corporation
Cap Ceramic 680pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: C1608C0G1H681J080AA
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    TDK Corporation
  • Part No:
    C1608C0G1H681J080AA
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    4000
  • Capacitance Value:
    680 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    0603
  • Tolerance:
    5 %