C1608C0G1H561J080AA
TDK Corporation
Cap Ceramic 560pF 50V C0G 5% SMD 0603 125°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: C1608C0G1H561J080AA
  • Part No:
    C1608C0G1H561J080AA
  • Capacitance Value:
    560 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Tolerance:
    5 %