LA-160-24-02-00-00
Tark Thermal Solutions
Liquid Series - Liquid-to-Air - Thermoelectric Assembly (Peltier) - 160W cooling power - 24V
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LA16024020000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Tark Thermal Solutions
  • Part No:
    LA-160-24-02-00-00
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Dimension:
    152mm x 300mm x 1055503mm
  • Family:
    LA-160-24-02-00-00
  • Current Rating:
    7.4 A