OVS-15E-UC
Tamura
AC/DC Power Supply Single-OUT 15V 4A
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: OVS15EUC
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Tamura
  • Part No:
    OVS-15E-UC
  • Alias/AKA:
    OVS-15E
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • DC Input Voltage:
    115 to 372 V
  • Dimension:
    117.3 x 124 x 50.8 mm
  • AC Input Voltage:
    90 to 264 V