UMF105B7103MVHF
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 0.01uF (+/-) 20% - 50VDC - X7R - 0402 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: UMF105B7103MVHF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    UMF105B7103MVHF
  • Alias/AKA:
    CQUMF105B7103MVHF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Capacitance Value:
    0.012227uF
  • Voltage:
    502253VDC
  • Package/Case:
  • Tolerance:
    202252%