TMK316B7106KL-TD
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 10uF ±10% - 25VDC - X7R - 1206 - Tape&Reel
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TMK316B7106KLTD
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    TMK316B7106KL-TD
  • Alias/AKA:
    CETMK316B7106KL-TD
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    102227uF
  • Voltage:
    252253VDC
  • Package/Case:
  • Tolerance:
    102252%