TMK063CG821JT-F
Taiyo Yuden
Multi Layer Ceramic Capacitor - SMD - 820pF ±5% - 25VDC - C0G - 0201 - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TMK063CG821JTF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    TMK063CG821JT-F
  • Alias/AKA:
    RMTMK063CG821JT-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    15000
  • Capacitance Value:
    8202227pF
  • Voltage:
    252253VDC
  • Package/Case:
  • Tolerance:
    52252%