RMUMK105CG360JV-F
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 36pF 50V C0G 5% SMD 0402 125°C T/R
Description +
Search Keywords: RMUMK105CG360JVF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    RMUMK105CG360JV-F
  • Alias/AKA:
    UMK105CG360JV-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Capacitance Value:
    36 pF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    0402
  • Tolerance:
    5 %