RMUMK063BJ103KP-F
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.01uF 50V X5R 10% Pad SMD 0201 85°C T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RMUMK063BJ103KPF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    RMUMK063BJ103KP-F
  • Alias/AKA:
    UMK063BJ103KP-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    15000
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Voltage:
    50 VDC
  • Package/Case:
    0201
  • Tolerance:
    10 %