RMLMK105BJ105MV-F
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 1uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85°C T/R
Description +
Search Keywords: RMLMK105BJ105MVF
  • Part No:
    RMLMK105BJ105MV-F
  • Alias/AKA:
    LMK105BJ105MV-F
    EAR99
    10000
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Voltage:
    6.3 VDC
  • Package/Case:
    0402
  • Tolerance:
    20 %