RMJMK105C6225MV-F
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X6S 20% SMD 0402 105°C T/R
Description +
Search Keywords: RMJMK105C6225MVF
  • Part No:
    RMJMK105C6225MV-F
  • Alias/AKA:
    JMK105C6225MV-F
  • COO:
    MY
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Voltage:
    6.3 VDC
  • Package/Case:
    0402
  • Tolerance:
    20 %