RMJMK105BJ474KV-F
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.47uF 6.3V X5R 10% Pad SMD 0402 85A°C T/R
Description +
Search Keywords: RMJMK105BJ474KVF
  • Part No:
    RMJMK105BJ474KV-F
  • Alias/AKA:
    JMK105BJ474KV-F
  • COO:
    CN
  • Capacitance Value:
    0.472227uF
  • Voltage:
    6.32253VDC
  • Package/Case:
  • Tolerance:
    102252%