RMEMK105B7223KV-F
Taiyo Yuden
Cap Ceramic 0.022uF 16V X7R 10% SMD 0402 125°C T/R
Description +
Search Keywords: RMEMK105B7223KVF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    RMEMK105B7223KV-F
  • Alias/AKA:
    EMK105B7223KV-F
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    10000
  • Capacitance Value:
    0.022 uF
  • Voltage:
    16 VDC
  • Package/Case:
    0402
  • Tolerance:
    10 %