NRS2012T2R2MGJ
Taiyo Yuden
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 1.37A 0.1284Ohm DCR T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: NRS2012T2R2MGJ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    NRS2012T2R2MGJ
  • Alias/AKA:
    LMNRS2012T2R2MGJ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    Power7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    1.37 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.1284 Ohm
  • Operating Temperature:
    -25 to 120 °C