NR4018T221M
Taiyo Yuden
Inductor Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 0.17A 4.8Ohm DCR 1515 T/R
Description +
Search Keywords: NR4018T221M
  • Part No:
    NR4018T221M
  • Alias/AKA:
    LMNR4018T221M
    EAR99
    3500
  • Inductance:
    220 uH
  • Tolerance:
    207104%
  • Maximum DC Current:
    0.17 A
  • Maximum DC Resistance:
    4.8 Ohm
  • Operating Temperature:
    -25 to 120 °C