NR4012T100M
Taiyo Yuden
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 0.77A 0.288Ohm DCR 1515 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
End of Life: Final orders must be placed by 03/31/2026
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: NR4012T100M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    NR4012T100M
  • Alias/AKA:
    LMNR4012T100M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    4500
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Power7105
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    207104%
  • Technology:
    Wirewound7103
  • Maximum DC Current:
    0.77 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.288 Ohm
  • Operating Temperature:
    -25 to 120 °C