NP03SB220M
Taiyo Yuden
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 590mA 432mOhm DCR 1515 T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: NP03SB220M
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    NP03SB220M
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1
  • Inductance:
    22 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    590 mA
  • Maximum DC Resistance:
    432 mOhm
  • Operating Temperature:
    -25 to 120 °C