MDMK2020T2R2MM
Taiyo Yuden
Inductor Power Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Metal 1.45A 109mOhm DCR T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MDMK2020T2R2MM
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    MDMK2020T2R2MM
  • Alias/AKA:
    LMMDMK2020T2R2MM
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    2500
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Type:
    Power
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    20 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    1.45 A
  • Maximum DC Resistance:
    0.109 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C