LQLBM2016T560J
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 56uH 5% 2.52MHz 20Q-Factor Ferrite 95mA 7.67Ohm DCR 0806 T/R
Description +
Search Keywords: LQLBM2016T560J
  • Part No:
    LQLBM2016T560J
  • Alias/AKA:
    LBM2016T560J
  • Inductance:
    56 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    95 mA
  • Maximum DC Resistance:
    7.67 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C