LQLBM2016T2R2J
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 2.2uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 340mA 702mOhm DCR 0806 T/R
Description +
Search Keywords: LQLBM2016T2R2J
  • Part No:
    LQLBM2016T2R2J
  • Alias/AKA:
    LBM2016T2R2J
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    340 mA
  • Maximum DC Resistance:
    702 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C