LQLBM2016T180J
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 18uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 150mA 3.25Ohm DCR 0806 T/R
Description +
Search Keywords: LQLBM2016T180J
  • Part No:
    LQLBM2016T180J
  • Alias/AKA:
    LBM2016T180J
  • Inductance:
    18 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    150 mA
  • Maximum DC Resistance:
    3.25 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C