LQLBM2016T120J
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 25Q-Factor Ferrite 200mA 1.82Ohm DCR 0806 T/R
Description +
Search Keywords: LQLBM2016T120J
  • Part No:
    LQLBM2016T120J
  • Alias/AKA:
    LBM2016T120J
  • Inductance:
    12 uH
  • Tolerance:
    5 %
  • Maximum DC Current:
    200 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.82 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C