LQLBC3225T330KR
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 33uH 10% 100KHz Ferrite 300mA 533mOhm DCR 1210 T/R
Description +
Search Keywords: LQLBC3225T330KR
  • Part No:
    LQLBC3225T330KR
  • Alias/AKA:
    LBC3225T330KR
    EAR99
    1000
  • Inductance:
    33 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    300 mA
  • Maximum DC Resistance:
    533 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C