LQLBC2518T680M
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 68uH 20% 2.52MHz Ferrite 140mA 3.64Ohm DCR 1007 T/R
Description +
Search Keywords: LQLBC2518T680M
  • Part No:
    LQLBC2518T680M
  • Alias/AKA:
    LBC2518T680M
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    68 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    140 mA
  • Maximum DC Resistance:
    3.64 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C