LQLBC2518T2R2M
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 2.2uH 20% 7.96MHz Ferrite 630mA 169mOhm DCR 1007 T/R
Description +
Search Keywords: LQLBC2518T2R2M
  • Part No:
    LQLBC2518T2R2M
  • Alias/AKA:
    LBC2518T2R2M
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    2.2 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    630 mA
  • Maximum DC Resistance:
    169 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C