LQLBC2518T221K
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 80mA 10.92Ohm DCR 1007 T/R
Description +
Search Keywords: LQLBC2518T221K
  • Part No:
    LQLBC2518T221K
  • Alias/AKA:
    LBC2518T221K
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    220 uH
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    80 mA
  • Maximum DC Resistance:
    10.92 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C