LQLBC2012T100K
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 10uH 10% 2.52MHz Ferrite 200mA 1.56Ohm DCR 0805 T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LQLBC2012T100K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Taiyo Yuden
  • Part No:
    LQLBC2012T100K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    PH
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    10 uH
  • Type:
    Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Technology:
    Wirewound
  • Maximum DC Current:
    200 mA
  • Maximum DC Resistance:
    1.56 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C