LQLB3218T331K
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 330uH 10% 796KHz Ferrite 65mA 9.1Ohm DCR 1207 T/R
Description +
Search Keywords: LQLB3218T331K
  • Part No:
    LQLB3218T331K
  • Alias/AKA:
    LB3218T331K
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    330 uH
  • Type:
    Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    65 mA
  • Maximum DC Resistance:
    9.1 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C