LQLB2016T330K
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 33uH 10% 2.52MHz Ferrite 85mA 2.21Ohm DCR 0806 T/R
Description +
Search Keywords: LQLB2016T330K
  • Part No:
    LQLB2016T330K
  • Alias/AKA:
    LB2016T330K
    EAR99
    2000
  • Inductance:
    33 uH
  • Type:
    Chip
  • Impedance:
    N/A
  • Tolerance:
    10 %
  • Maximum DC Current:
    85 mA
  • Maximum DC Resistance:
    2.21 Ohm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C