LQLB2012T6R8M
Taiyo Yuden
Inductor Chip Wirewound 6.8uH 20% 7.96MHz Ferrite 135mA 611mOhm DCR 0805 T/R
Description +
Search Keywords: LQLB2012T6R8M
  • Part No:
    LQLB2012T6R8M
  • Alias/AKA:
    LB2012T6R8M
    EAR99
    3000
  • Inductance:
    6.8 uH
  • Tolerance:
    20 %
  • Maximum DC Current:
    135 mA
  • Maximum DC Resistance:
    611 mOhm
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C